5 powodów dlaczego uczyć się języka angielskiego w szkole językowej

Przychodzi taki moment w życiu, gdy każdy docenia i czuje potrzebe nauki angieslskiego. Czasem jesteśmy zmuszeni przez pracę, chcemy mieć lepsze zarobki lub pragniemy wyjechać za granicę, a rodzice potrzebują zapewnić edukację dzieciom. Jaką opcje wybrać żeby nie nadszarpnąć domowego budżetu?

Jakie mamy możliwośći?

Pierwszą opcją są szkoły językowe, w których masz do wyboru lekcje indywidualne lub w grupie w szkole lub z dojazdem do domu.  Zajęcia grupowe, są dynamiczne i pomagają w komunikacji oraz indywidualne, ale te są droższe. Czy jest to konieczne? Kursanci bardzo cenią sobie naukę w małych grupach. Taka nauka jest również efektywna, lektor traktuje słuchaczy indywidualnie. Możliwa jest praca w parach i wspólna konwersacja. Natrafisz napewno na ofertę kursów online działających lub skype, przy tego rodzaju kursach ciężko jest zweryfikować wiedzę , ostatecznie trafiasz na korepetycje z angielskiego – nie będąc przekonanym o standardzie i jakości zajęć oraz nie otrzymując gwarancji czy certyfikatu osiągniętego poziomu wiedzy.

Dlaczego kurs w małej grupie w szkole językowej góruje nad prywatnymi korepetycjami?

• Profesjonalny lektor

Profesjonalność to nie tylko umiejętność mówienia po angielsku , ale ukończone studia wyższe oraz kursy metodyczne, doświadczenie w pracy w różnych szkołach, gdzie różnie wygląda proces naczania.

• Profesjonalne materiały

Niektórzy lektorzy bazują na własnych i niekoniecznie dobrze dobranych materiałach – do grupy wiekowej czy dobrej jakości podręcznikach. Inni trzymają się ciągle jednych i tych samych książek- jednego wydawnictwa nie posiadając przy tym przekrojowej wiedzy. Mało korzystają z własnej wyobraźni i pomysłów jak ciekawie przeprowadzić lekcje. Różnorodność materiałów to klucz do sukcesu i efektywnej lekcji.

• Jakość to cena

A taniość nie może równać się jakości. Zawsze zwracaj uwagę na to co wchodzi w cenę kursu językowego w szkole. Pomysł, wyposażone sale , nadzór metodyczny, uschematyzowany plan nauczania, lektorzy pod kontrolą metodyków a do tego gadżety – tego wszystkiego nie otrzymasz od korepetytora, który przyjdzie do Twojego domu.

•  Najnowsze trendy w nauczaniu

Aby wprowadzać je na lekcjach ze Słuchaczami niezbędne są ciągłe szkolenia, np. praca na projektach, czyli wiedza. Dobra               szkoła językowa jeździ na szkolenia, organizuje metodyczne i językowe szkolenia kilka razy w roku, a co jakiś czas nawet za               granicą. Nowe metody idą zgodnie z postępem nauki nad pracą umysłu ludzkiego, jego zasobów i możliwości.

• Certyfikat

Szkoła jzykowa daje Ci możliwość weryfikacji poziomu wiedzy i otrzymania certyfikatu na koniec kursu. Masz gwarancję, że osiągnąłeś odpowiedni poziom.

• Nauka w szkole nie w domu

Każdy preferuje inne miejsce nauczania, jednak dom w którym mieszkamy na co dzień rozleniwia nas, rozprasza i sprawia, że nasza efektywność maleje. W szkole językowej poczujesz ducha nauki i wczujesz się w klimat!

• Stałe pory zajęć

Brak odwołań, lekcje nie przepadają, zaoszczędzamy czas i niepotrzebny stres. Zajęcia w szkole językowej odbywają się wg stałego harmonogramu.

• Łatwy kontakt

Szkoła funkcjonuje każdego dnia, możesz zadzwonić i przyjść o dowolnej porze!

• Eventy, warsztaty,  konkursy, teatrzyki

W każdej szkole istnieje społeczność, ludzie zżywają się ze sobą, przez co chętniej uczestniczą w zajęciach i udzielają się dodatkowo. Szkoły organizują warsztaty świąteczne i okazjonalne. Oprócz nauki , czeka nas świetna zabawa!

• Dzieci pod kontrolą

Rodzice na bieżąco są informowani o postępach w nauce ich dzieci oraz wynikach testów.

Teraz pora na to, abyś rozważył plusy i minusy i wybrał najodpowiedniejszą formę nauki dla siebie!

Listopad 2019
« Wrz